Loading...
pogoria 3

Pogoria III jest jednym z czterech jezior w Dąbrowie Górniczej, które są połączone właśnie wspólną nazwą „Pogoria”. To najpopularniejszy z wymienionych zbiorników. Zainteresowanie turystów może wiązać się też ze sporymi tłumami i trudnościami w znalezieniu miejsca parkingowego. Warto jednak poświęcić czas na odwiedzenie tego malowniczego miejsca.

Wypoczynek nad jeziorem

Nad jeziorem Pogoria III można cieszyć się z wypoczynku na piaszczystej plaży. Do dyspozycji turystów pozostaje strzeżone kąpielisko i oświetlane po zmroku molo. Atrakcję stanowią też stojące przy deptaku knajpki i place zabaw, które przypadną do gustu najmłodszym. Jezioro jest chętnie odwiedzane przez turystów o każdej porze roku, często można tu spotkać wielbicieli aktywnego wypoczynku. Spacerowicze, rowerzyści i biegacze korzystają z deptaka i ścieżki biegnącej wokół zalewu. Ta okolica to także miejsce spotkań amatorów morsowania. Atutem miejsca jest czysta woda – to zasługa małż, które ją filtrują. Pogoria III to strefa organizowania imprez muzycznych oraz sportowych. Będąc w okolicy warto odwiedzić też pozostałe trzy zbiorniki.

Kajaki na jeziorze

Pogoria III to jezioro wybierane chętnie przez amatorów sportów wodnych. Działa tu także Jacht Klub Pogoria III, który umożliwia wypożyczenie żaglówek, kajaków, rowerów wodnych i desek windsurfingowych. To duża atrakcja dla przyjezdnych, którzy chcą zapamiętać wycieczkę na dłużej. Wielbiciele kajakarstwa ucieszą się z informacji, że na jeziorze cały rok panują świetne warunki wietrzne.

Autor wpisu @Admin - 09-06-22

Zobacz również

Jak założyć łańcuch rowerowy i jak o niego dbać?

Co zrobić żeby łańcuch rowerowy nie spadał? Kiedy łańcuch często spada, oznacza to, że jest po pr
@Admin 25-07-2022

Nauka jogi w Dąbrowie Górniczej

Joga Dąbrowa Górnicza cieszy się sporym zainteresowaniem wśród społeczeństwa. Nie tylko, jeżeli chodzi o os
@Admin 20-07-2022

Kino w CH Pogoria w Dąbrowie Górniczej

Najnowsze produkcje światowego i krajowego kina goszczą w jednym z najnowocześniejszych kompleksów kinowych
@Admin 03-07-2022

Dąbrowa Górnicza z lotu ptaka - zobacz niesamowite ujęcia z drona

@Admin 23-06-2022

Mapa atrakcji festiwalu Dębowy Maj

Molo Wtorek: Otwarcie obiektu, pokaz sztucznych ogni
@Admin 20-06-2022